Przedszkole "Leśna Droga"

01-816 Warszawa, ul. Dewajtis 3

 

Rekrutacja

Rekrutację prowadzimy przez cały rok, przy czym ze względu na nasz leśny charakter, na czas adaptacyjny sugerujemy raczej miesiące ciepłe niż zimowe. 

W procesie rekrutacji zdecydowanie ważniejsze jest dla nas czy dziecko jest gotowe do pozostania bez rodziców i czy ma ono chęć dołączenia do grupy, niż data jego urodzin. Zapraszamy dzieci, które skończyły 2,5 roku, pożegnały lub żegnają się z pieluchą, a rozwój ich mowy umożliwia kontakt z wychowawcami i innymi dziećmi.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani uczęszczaniem Waszego dziecka do naszego przedszkola, poprosimy o wypełnienie formularza, który znajduje się tutaj: http://lesnadroga.pl/formularz .

W razie dodatkowych pytań kontakt telefoniczny to:

Anna Płuska
Tel: 600-403-430
e-mail: a.pluskaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wypełnienie przez Was formularza pozwala nam na zaproszenie Was na spotkania rekrutacyjne: 

1) pierwsze spotkanie zapoznawcze rodziców z nauczycielami, na to spotkanie zapraszamy oboje rodziców bez dziecka,

2) kolejne 2-3 wizyty juz z dzieckiem w trakcie naszych codziennych zajęć, które będą okazją do bardziej szczegółowych rozmów i udzielenia odpowiedzi na pytania, a dziecko będzie mogło się pobawić; po tych spotkaniach podejmowana jest decyzja czy nasze przedszkole będzie dobrym miejscem wspierającym rozwój dziecka,

3) podpiszemy umowę, poprosimy o wpłatę wpisowego i wypełnienie ankiety o dziecku.

4) rozpoczynamy okres adaptacyjny, w którym jeden z rodziców bądź opiekun jest obecny razem z dzieckiem. Zapraszamy do przychodzenia 5 dni w tygodniu po min. 3-4 godziny, ale nie rzadziej niż 3 razy w tygodniu, w dniach bezpośrednio po sobie następujących. Długość okresu adaptacyjnego zależy od dziecka; zakładamy, że okres adaptacyjny nie powinnien być dłuższy niż 2 miesiące.

6) po zakończeniu okresu adaptacyjnego, kolejne 30 dni samodzielnej obecności dziecka w przedszkolu jest traktowane jako okres próbny, w czasie którego można zrezygnować z przedszkola z jednotygodniowym okresem wypowiedzenia, wówczas 70% wpisowego jest zwracane.

7) po tym czasie okres wypowiedzenia wynosi jeden miesiąc, a wpisowe nie jest zwracane.

Sugerujemy, aby w ciągu kilku pierwszych miesięcy (np. 6 miecięcy po adaptacji) dzieci trzyletnie pozostawały w przedszkolu maksymalnie do 5 godzin, by zminimalizować tęsknotę jaka się u nich naturalnie pojawia.

Ostatecznym potwierdzeniem przyjęcia dziecka do przedszkola na okres próbny jest wpłata wpisowego w wysokości jednomiesięcznego czesnego oraz podpisanie umowy. 

 

IMG 20160901 135343

untitled 7406WP 20150207 004DSCN3831