Przedszkole "Leśna Droga"

01-816 Warszawa, ul. Dewajtis 3

 

Rekrutacja

Rekrutację prowadzimy przez cały rok. W 2022 r. powiększylismy przedszkole, tworząc trzecią grupę. 

W procesie rekrutacji zdecydowanie ważniejsze jest dla nas czy dziecko jest gotowe do pozostania bez rodziców i czy ma ono chęć dołączenia do grupy, niż data jego urodzin. Zapraszamy dzieci, które skończyły 2,5 roku.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani uczęszczaniem Waszego dziecka do naszego przedszkola, poprosimy o wypełnienie formularza, który znajduje się tutaj: http://lesnadroga.pl/formularz .

W razie dodatkowych pytań kontakt telefoniczny to:

Anna Płuska
Tel: 600-403-430
e-mail: a.pluskaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wypełnienie przez Was formularza pozwala nam na zaproszenie Was na spotkania rekrutacyjne: 

1) pierwsze spotkanie zapoznawcze rodziców z jedną osobą z kadry przedszkola - na to spotkanie zapraszamy oboje rodziców, najlepiej jeszcze bez dziecka,

2) kolejne 2-3 wizyty juz z dzieckiem w trakcie naszych codziennych zajęć, które będą okazją do bardziej szczegółowych rozmów i udzielenia odpowiedzi na pytania, a dziecko będzie mogło się pobawić lub po prostu być; po tych spotkaniach podejmowana jest decyzja czy nasze przedszkole będzie dobrym miejscem wspierającym rozwój dziecka,

3) podpiszemy umowę, poprosimy o wpłatę opłaty administracyjnej i wypełnienie ankiety o dziecku. Jesli moment rozpoczęcia adaptacji ma nastąpić później niz bezpośrednio po tych 3-4 spotkaniach, ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji miejsca dla dziecka jest wpłata opłaty administracyjnej oraz podpisanie umowy.

4) rozpoczynamy okres adaptacyjny, w którym jeden z rodziców bądź opiekun jest obecny razem z dzieckiem. Zapraszamy do przychodzenia 5 dni w tygodniu po min. 3-4 godziny, ale nie rzadziej niż 3 razy w tygodniu, w dniach bezpośrednio po sobie następujących. Długość okresu adaptacyjnego zależy od dziecka; zazwyczaj jest to ok. 2-3 tygodni. Zakładamy, że okres adaptacyjny nie powinnien być dłuższy niż 2 miesiące.

6) po zakończeniu okresu adaptacyjnego, kolejne 30 dni roboczych jest traktowane jako okres próbny, w czasie którego można zrezygnować z przedszkola z jednotygodniowym okresem wypowiedzenia, wówczas 70% opłaty administracyjnej jest zwracane.

7) po tym czasie okres wypowiedzenia wynosi jeden miesiąc, a opłata administracyjna nie jest zwracana.

Sugerujemy, aby w ciągu kilku pierwszych miesięcy (np. 6 miecięcy po adaptacji) dzieci trzyletnie pozostawały w przedszkolu maksymalnie do 5 godzin, by zminimalizować tęsknotę jaka się u nich naturalnie pojawia.

 

IMG 20160901 135343

untitled 7406WP 20150207 004DSCN3831