Przedszkole "Leśna Droga"

01-816 Warszawa, ul. Dewajtis 3

 

Leśna Droga Forest School Center

 
Program szkoleniowy 

Leśna Droga Forest School Center pomaga w rozwoju nauczycieli przedszkoli leśnych zainteresowanych edukacją holistyczną i outdoorową.

Zapraszamy do odwiedzin naszego przedszkola by porozmawiać o Twoich potrzebach w zakresie zdobycia praktycznych umiejętności i wiedzy. Później możemy wspólnie pracować nad poszerzeniem zakresu Twoich kompetncji. Jeśli chcesz otworzyć leśne przedszkole, możemy w tym pomóc.

Nasi nauczyciele i trenerzy pracują empatycznie, posiadaj duże doświadczenie w pracy z dziećmi w przyrodzie, w prowadzeniu przedszkola leśnego, zajęć outdoorowych i tego wszystkiego co jest niezbędne do stworzenia dobrej atmosfery rozwoju i pracy.

Program szkoleniowy układamy razem, przyglądając się najpierw temu co już potrafisz i co potrzebujesz jeszcze poznać, by móc dobrze funkcjonować w leśnym przedszkolu. Z dorosłymi, tak jak z dziećmi, pracujemy metodą nauki przez doświadczenie, pracy warsztatowej, bardzo praktycznej, zawsze na przykładach i w odniesieniu do realnego funkcjonowania pedagoga z grupą dzieci w terenie, z wykorzystaniem narzędzi i sprzętów niezbędnych w edukacji outdoorowej. Zaprosimy Cię do prób pracy bezpośrednio z naszymi dziećmi. Większość zajęć niezależnie od panującej aury realizujemy w terenie, tak jak działamy na codzień z dziećmi.

Podczas zajęć będziemy wspólnie przyglądać się zjawisku przedszkoli leśnych:
  - jak wpływają na dzieci (indywidualnie i w grupie), nauczycieli, rodziców i otoczenie
  - zastanawiać się nad specyfiką rozwoju dziecka w otoczeniu przyrody,
  - budować siebie jako nauczyciela, korzystając z własnych doświadczeń i pracy zespołu,
  - rozwijać się w poznawaniu przyrody – tej nieożywionej i ożywionej,
  - doświadczać różnych metod pracy z dziećmi – sztuki w lesie, rytuałów, gier i zabaw terenowych, pracy z narzędziami stolarskimi i metodą projektów badawczych
  - zajmować się zasadami bezpieczeństwa, niezbędną infrastrukturą i programem nauczania przedszkolnego.

Szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikatu Leśna Droga Forest School Center  „Nauczyciel przedszkola leśnego” i rekomendacją do pracy w przedszkolu leśnym lub szkole na etapie nauczania wczesnoszkolnego.

Ewentualne pytania prosimy kierować do Ani Płuski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 600-403-430.