Przedszkole "Leśna Droga"

01-816 Warszawa, ul. Dewajtis 3

Organizacja

Leśna Pracownia Modelarska

„Leśna pracownia modelarska" to cykl warsztatów modelarskich dla dzieci w wieku od 10 lat i ich rodziców. Szczególnie dla tatów i dziadków, choć mamy i babcie równie serdecznie zapraszamy. Szczególnie zapraszamy sympatyków leśnego przedszkola :)

W czasie warsztatów można własnoręcznie wykonać proste (tzw. redukcyjne lub wystawowe) modele samolotów, pojazdów, małej architektury, postaci z bajek i innych, przy okazji poznając technikę i historię powstawania tych rzeczy. Zobaczymy jakie cuda można wykonać z kartonu. W naszych działaniach wykorzystamy też drewno, tworzywo sztuczne i metal. Będziemy stosować proste i bezpieczne, a czasem zaskakujące narzędzia, w tym także elektryczne.

Nasze warsztaty to przede wszystkim okazja, by działać razem, ręka w rękę, rodzic ze swoim dzieckiem, pokonując trudności i rozwiązując zagwozdki. Te momenty są najcenniejsze, choć nie zawsze najłatwiejsze 😊. Na nieco późniejszym etapie dziecko może uczestniczyć w zajęciach samodzielnie.

Warsztaty prowadzi Sławomir Monder - tata trzech synów, mistrz majsterkowania i pasjonat modelarstwa, od dwóch lat prowadzący zajęcia majsterki w naszym przedszkolu. Sławek proponuje, pokazuje, podpowiada, dopytuje. Opiekun dziecka bierze odpowiedzialność za jego bezpieczeństwo. Zastanawiają się, podziwiają i cieszą się wszyscy razem. Na początku zaczynamy od najprostszych modeli papierowych/kartonowych, stopniowo zwiększając stopień trudności.

Jeśli na zajęcia chce przyjść większa część rodziny, młodsze rodzeństwo i dorosłych nie biorących udziału w warsztatach zapraszamy do ogrodów „Leśnej Drogi”.

Zajęcia odbywają się w sali przedszkola „Leśna Droga”, co tydzień w 2 grupach:

Grupa I: we wtorki w godz. 17:00-19:00 (w trakcie można będzie zjeść swoją przekąskę)

- w semestrze wiosennym spotykamy się w dniach:

10, 17, 24 września 2019

1, 8, 15, 22, 29 października 2019

5, 12, 19, 26 listopada 2019

3, 10, 17 grudnia 2019

7, 14, 21, 28 stycznia 2020

4, 11, 18, 25 lutego 2020

 

Grupa II: w soboty w godz.: 16:00-18:00 (w trakcie można będzie zjeść swoją przekąskę)

- w semestrze wiosennym spotykamy się w dniach:

7, 14, 21,28 września 2019

5, 12, 19, 26 października 2019

9, 16, 23, 30 listopada 2019

7, 14, 21 grudnia 2019

4, 11, 18, 25 stycznia 2020

Grupy liczą do 8 dzieci. Grupa startuje po zebraniu się min. 3 chętnych.

- opłata dla 1 dziecka i opiekuna 160 zł za 4 zajęcia plus cena wybranego przez uczestnika zestawu modelarskiego (cena modelu to około 5-30 zł.) www.gpm.pl

Ze względu na wysoką cenę materiałów nie mamy zniżek dla rodzeństwa. W przypadku nieobecności dziecka nie ma możliwości odrabiania zajęć, ani zwrotu opłaty. Uczestnik zajęć może sprzedać lub odstąpić swój bilet komuś, kto chciałby uczestniczyć w zajęciach, ale Leśna Droga nie uczestniczy w tym pośrednictwie.

- zapisy i dodatkowe informacje Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

- warto zabrać ze sobą buty na zmianę lub można pracować bez obuwia,

- można zabrać przekąskę.

 

Zapraszamy.

______________________________________________________________________________________________________________________

Jak funkcjonujemy w przedszkolu "Leśna Droga"

Codzienność:

Przedszkole funkcjonuje przez cały rok, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-16.30. Wyjątek stanowią dni ustawowo wolne od pracy, Piątek Wielkanocny i Wigilia Bożego Narodzenia i 31 grudnia.

Na potrzeby naszych zajęć mamy do dyspozycji las i ogród z różnorodnym sprzętem i tu spędzamy cały czas od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Zimą korzystamy także z sali, w środku dnia zaś wychodzimy do lasu na kilkugodzinne wędrówki, których długość zależy od pogody i chęci dzieci. Nasza grupa jest różnowiekowa i są w niej dzieci od 3 do 6 lat.

Orientacyjny plan dnia:

 • 8.00 - 9.00 przyprowadzenie dziecka do ogrodu, umówionego miejsca w lesie lub do budynku, w zależności od pory roku
 • 9.00 - 13.00 zabawy w orgodzie i lesie, w tym śniadanie i wędrówka
 • 13.00 - 15.00 obiad, odpoczynek
 • 15.00 - 16.30 zabawa w ogrodzie, podwieczorek
 • Przedszkole zapewnia wszelki sprzęt, wyposażenie i materiały potrzebne dzieciom do funkcjonowania na dworze oraz w sali, z wyjątkiem indywidualnych plecaczków na śniadanie z 

DSC08271

termosem lub bidonem oraz śpiworków. Na prośbę rodziców przedszkole organizuje grupowy zakup tego sprzętu oraz odpowiednich, nieprzemakalnych spodni.

Bardzo ważna jest dla nas współpraca z rodzinami. Zapraszamy do wymiany swoich obserwacji pomiędzy rodzicami i wychowawcami oraz wspierających rozmów w spodziewanych trudniejszych sytuacjach.

Program
Program edukacyjny naszej „Leśnej Drogi” oparty jest na podstawie programowej MEN i realizowany jest z każdym dzieckiem indywidualnie. Jednak ponad program MEN przedkładamy:

 • zabawę zgodnie z indywidualnymi potrzebami rozwojowymi każdego dziecka,
 • wzmacnianie wiary w swoje siły przez podejmowanie wyzwań i ćwiczenie samodzielności,
 • działanie w grupie lub umiejętne odmówienie działania grupowego,
 • zanurzenie w przyrodzie, bezpośrednie doświadczanie, obserwowanie, rozwijanie wszystkich zmysłów jednocześnie, wedle własnych potrzeb i we własnym tempie dziecka.

untitled-7570
Wychowawcy starają się przede wszystkim bacznie obserwować dzieci by odkrywać ich bieżące potrzeby. W tym celu też biorą aktywny udział w zabawie z dziećmi, są wsparciem w wyzwaniach i trudniejszych sytuacjach oraz mediatorami w sytuacjach konfliktowych. Pracę wychowawców wspierają psycholog i logopeda.

Ubranie
Odpowiednie ubranie jest jednym z kluczowych czynników. W czasie zimnym lub z intensywnymi desczami Dzieci potrzebują nieprzemakalnych spodni i butów do działań na dworze oraz zapasu suchego ubrania przechowywanego w przedszkolnej szatni lub szopie lub wędrówkowym plecaku.

Odpoczynek
Większość dzieci potrzebuje snu w ciągu dnia. Jeśli uważacie Państwo, że wasze dziecko potrzebuje snu w przedszkolu, zachęcamy Państwa do zakupu śpiworków dziecięcych, w których miło będzie dzieciom spać zarówno w sali jak i na dworze.

Posiłki
Zanurzeni w naturze zdecydowanie preferujemy naturalne odżywianie. W przedszkolu organizujemy 3 posiłki dziennie:

 • śniadanie - wkładane dzieciom przez rodziców do plecaka, spożywane na dworze w ogrodzie lub w lesie, 
 • dwudaniowy obiad - dostarczany przez firmę Zdrowe Dzieciaki, spożywany wspólnie, w naszej jadalni,
 • podwieczorek - dostarczany przez firmę Zdrowe Dzieciakiznów przygotowywany i spożywany samodzielnie przez dzieci, w sali lub na dworze, wedle potrzeb dziecka.

Duża ilość ruchu na świeżym powietrzu rewelacyjnie wzmaga głód, więc nie mamy potrzeby namawiania dzieci do jedzenia.

W naszej „Leśnej Drodze” nie podajemy dzieciom słodyczy, w tym również ciastek z zawartością rafinowanego cukru. Dotyczy to również uroczystości urodzinowych. Sugerujemy i pomagamy w celebrowaniu urodzin z owocami.WP 20141111 018